Utzas

Utzas

Autorius: Bruce Chatwin. Leidykla: Lapas. Formatas: 13x20. Puslapių skaičius: 179. Viršelis: minkštas. Leidimo metai: 2022. Vertėjas: Marius Burokas. Originalus leidinio pavadinimas: Utz

14,50 €
Įskaitant mokesčius.

 

Kasparas Joachimas Utzas – Meiseno porceliano kolekcininkas, po Antrojo pasaulinio karo iš Vokietijos pabėgęs į Prahą. Čia, dviejų kambarių bute, jis laiko vertingą, daugiau nei tūkstančio eksponatų kolekciją. Režimas jos neatima, tikėdamasis po Utzo mirties eksponatus perkelti į valstybinius muziejus, tačiau nuo šios minties Utzą purto – net jei mainais kartą per metus jam leidžiama išvykti iš Rytų bloko. Baimindamasis dėl kolekcijos lemties, jis tampa ir socialistinės valstybės, ir meilės menui įkaitu.

Ši švelniai ironiška žymaus britų rašytojo ir žurnalisto Bruce’o Chatwino knyga žvelgia į kolekcionavimą kaip obsesiją, svarsto apie asmeninę laikyseną politinių įtampų akivaizdoje ir nusiraminimo paieškas praeities mene.

Atrodytų, kad šiame trumpame romane autorius piešia tipišką prisitaikėlio, sugyvenančio su visomis santvarkomis ir diktatūromis, portretą. Tačiau Utzas – sudėtingesnis personažas: tai ir žmogus, kuris įsigudrina „nepastebėti“ šalyje įsigalėjusio režimo, ir išnaudoti jį, o kai reikia – parodyti drąsą ir principus. Tuo pat metu Utzas yra priklausomas žmogus – jį valdo kolekcionieriaus aistra, jis palaipsniui tampa tiek Čekoslovakijos socialistinės valstybės, tiek savo kolekcijos kaliniu.

Šį dviprasmišką personažą Chatwinas aprašo su neslepiama simpatija, kandžiu humoru ir švelnia ironija. Taiklūs ir absurdiški dialogai, itin pastabi detalėms autoriaus akis, tikslūs, lakoniški personažų portretai, kuriama truputį mistiška ir siurrealistinė Prahos atmosfera – „Utzas“ yra puiki pirmoji pažintis su garsaus britų autoriaus Bruce‘’o Chatwino kūryba. – knygos vertėjas Marius Burokas

Bruce Chatwin (1940–1989) – anglų rašytojas ir žurnalistas. Siekdamas pasakoti nepažintų kraštų istorijas, Chatwinas keliavo po pasaulį, rašė į The Sunday Times Magazine. Garsiausios jo knygos: In Patagonia (1977), The Songlines (1987) ir On the Black Hill (1982), pastaroji apdovanota „James Tait Black Memorial“ prizu. Autoriaus romanas Utzas 1988 m. pateko į trumpąjį Bookerio premijos sąrašą. The Times Chatwiną įtraukė į 50-ies svarbiausių britų rašytojų po Antrojo pasaulinio karo sąrašą.

9786098198560
Apžvalgų nėra
Product added to wishlist
Product added to compare.

Lankydamiesi www.knygauk.lt svetainėje, Jūs sutinkate su taisyklėmis, privatumo ir slapukų politika