Revoliucijos veidas moteriškas. Baltarusijos atvejis

Revoliucijos veidas moteriškas. Baltarusijos atvejis

Autorius: Olga Šparaga. Leidykla: Lapas. Formatas: 13x19,5. Puslapių skaičius: 320. Viršelis: puskietis. Leidimo metai: 2022. Vertėjas: Natalija Arlauskaitė. Originalus leidinio pavadinimas: Die Revolution hat ein

17,40 €
Įskaitant mokesčius.

 

Po 2020 m. suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų baltarusių visuomenė sukilo, o vaizdai iš tūkstantinių protestų apskriejo visą pasaulį. Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip tai paveikė Baltarusijos žmones? Filosofė Olga Šparaga, pati buvusi įvykių sūkuryje ir ne kartą patekusi į kalėjimą, į Baltarusijoje įvykusį lūžį kviečia pažvelgti iš feministinės perspektyvos.

Ši knyga, primindama neseną istoriją, reflektuoja galios mechanizmus, individualias protestų patirtis, rūpesčio formas, emancipacijos procesus. O visų svarbiausia, kviečia nenustoti kalbėtis apie Baltarusijos revolution-in-progress – pasak Šparagos, dar nebaigtą, tačiau jau laimėtą revoliuciją.

Olgos Šparagos, mano kalėjimo sesers, knyga yra puikus būdas gauti atsakymus, kaip moterų pasipriešinimas Baltarusijoje tapo visos visuomenės, daugiau nei 25 metus kentusios diktatūrą, emancipacijos varomąja jėga. – feministė, Baltarusijos Koordinacinės tarybos Femgrupės viena kūrėjų Julija Mickevič

Knyga prasideda vienu ir tęsiasi tūkstančiu įvairiausių moterų paveikslų. Tai įtaigaus asmeninio liudijimo ir atidaus tyrėjos žvilgsnio derinys apie tebesitęsiantį moterų ir visos Baltarusijos nesmurtinį pasipriešinimą, sulaukiantį ir milžiniško tarptautinio pripažinimo. – „Freedom House“ Vilniaus biuro vadovas, politologas Vytis Jurkonis (Vilniaus universitetas)

Dr. Olga Šparaga (g. 1974 m.) – filosofė, Europos laisvųjų menų koledžo Baltarusijoje (European College of Liberal Arts in Belarus, ECLAB, 2014) ir Koordinacinės tarybos Femgrupės (2020) viena kūrėjų. Dėl politinio persekiojimo 2020 m. pabaigoje buvo priversta išvykti iš Baltarusijos. Šiuo metu Vienos žmogaus mokslų instituto (Institut für die Wissenschaften vom Menschen, IWM) vizituojanti mokslininkė. Antrąją autorės knygą Bendruomenė po Holokausto: įtraukios visuomenės link (2018) Tarptautinis Baltarusijos tyrėjų kongresas pripažino geriausia 2018 m. filosofijos monografija. Knyga Revoliucijos veidas moteriškas. Baltarusijos atvejis 2021 m. pelnė Baltarusijos PEN centro Alesio Adamovičiaus premiją.

9786098198584
Apžvalgų nėra
Product added to wishlist
Product added to compare.

Lankydamiesi www.knygauk.lt svetainėje, Jūs sutinkate su taisyklėmis, privatumo ir slapukų politika