Slenkstis. Pavojai ir pagalba...

Slenkstis. Pavojai ir pagalba JAV–Meksikos pasienyje

Autorius: Ieva Jusonytė. Leidykla: Lapas. Formatas: 14x21. Puslapių skaičius: 520. Viršelis: minkštas. Leidimo metai: 2022. Originalo kalba: anlgų. Vertėjas: Mantė Zagurskytė-Tamulevičienė. Originalus leidinio pavadinimas: Threshold: Emergency Responders on the US-Mexico Border

22,80 €
Įskaitant mokesčius.

 

Kaip atrodo darbas ir gyvenimas pasienyje? Ką reiškia peržengti slenkstį ir patekti į kitą sienos pusę?

Browno universiteto profesorė, antropologė Ieva Jusionytė kelerius metus JAV–Meksikos pasienyje savanoriavo kaip paramedikė ir ugniagesė. Jos etnografiniame tyrime siena tampa pagrindine personaže, o gyvenimas pasienyje – knygos veiksmo scena. Iki paskutinio puslapio išlaikydama trilerio įtampą autorė pasakoja apie abipus sienos dirbančius gelbėtojus, kas dieną ieškančius pusiausvyros tarp valstybės saugumo politikos ir mirtiname pavojuje atsidūrusių migrantų gelbėjimo etikos.

2020 m. JAV darbo antropologų asociacijos prizu apdovanota knyga pasakoja apie sieną kaip politinę problemą, migraciją ir valstybių sienų nepaisančias stichines nelaimes. Slenkstis kviečia permąstyti, kas iš tiesų yra siena kintančiomis aplinkybėmis, neapsiribojant tik knygos geografija.

Ieva Jusionytė meistriškai pina asmenines istorijas su platesniu valstybiniu ir tarpvalstybiniu lygmenimis, parodydama, kaip žmonės atsiduria aršių politinių kovų dėl saugumo centre.Slenkstis – puiki proga Lietuvos skaitytojams pažvelgti į sienos, migracijos ir kitoniškumo klausimus iš kitos perspektyvos. Dr. Kristina Jonutytė, antropologė (Vilniaus universitetas)

Dr. Ieva Jusionytė – antropologė, Browno universiteto docentė, Harvardo universiteto afilijuotoji mokslininkė. Dviejų etnografinių knygų – „Laukinis pasienis“ (Savage Frontier, 2015) ir „Slenkstis“ (Threshold, 2018) autorė. Baigusi paramedikų mokyklą, keletą metų savanoriavo gelbėjimo tarnybose Floridoje ir Arizonoje, nuo 2011 metų įsitraukė į savanorių ugniagesių gretas. Atliko antropologinius tyrimus pasieniuose tarp Argentinos, Paragvajaus ir Brazilijos, vėliau tarp JAV ir Meksikos. Jos straipsniai publikuoti tiek antropologijos žurnaluose, tiek populiariuose leidiniuose, tarp jų The Atlantic, Los Angeles Times, The Guardian. 

9786098198614
Apžvalgų nėra
Product added to wishlist
Product added to compare.

Lankydamiesi www.knygauk.lt svetainėje, Jūs sutinkate su taisyklėmis, privatumo ir slapukų politika