Raudonos autobiografija

Raudonos autobiografija

Autorius: ANNE CARSON. Vertėjas: Alexandra Bondarev. Leidykla: Rara. Formatas: 14 x 21 cm. Puslapių skaičius: 160. Viršelis: minkštas. Leidimo metai: 2021. Originalo kalba: anglų. Leidinio pavadinimas: Raudonos autobiografija. Knygos dizainas: Linas Spurga jaun. Redaktorius: Aistis Žekevičius.

12,50 €
Įskaitant mokesčius.

 

Graikų mitologijoje Gerijonas – raudonas sparnuotas pabaisa, saugantis stebuklingas raudonas karves, kurias kaip vieną iš dešimties žygdarbių turi pagrobti Heraklis. Raudonos autobiografijoje Gerijonas – raudonas sparnuotas vaikinas, bandantis užlopyti savo žmogiškos esybės plyšius ir atrasti vietą jį supančiame pasaulyje. Nuo vaikystės savotiškas, paauglystėje Gerijonas paguodos ima ieškoti fotografijoje ir netikėtai užsimezgusiuose santykiuose su Herakliu – drąsiu jaunu klajokliu, ryšys su kuriuo brandina Gerijoną. Draugystei sudužus į šipulius, Gerijonas panyra į filosofijos studijas ir nukeliauja į Argentiną, kur atsitiktinis susitikimas su Herakliu nulemia jo savastį nušviesiančią kelionę į Ikkantiko ugnikalnį Peru.

Raudonos autobiografija – romanas ir sykiu poema, netradicinis senovės graikų mito perkūrimas ir taip pat originali, šiuolaikiška brendimo bei tapatybės paieškos istorija. Tai jaudinantis ir šmaikštus, eruditiškas, bet nuoširdus, daugiasluoksnis, radikaliai modernus žymios kanadiečių poetės, antikinės literatūros profesorės Anne Carson kūrinys, atskleidžiantis unikalų keisto, sinestetiško raudono jaunuolio pasaulėvaizdį.

________

Neįtikėtinas pasiekimas... Anne Carson yra drąsi, eruditiška, iš vėžių išmušanti rašytoja. – Susan Sontag

Ši knyga nepaprasta – daug metų nebuvau sutikusi šitaip žavingai jaudinančios kūrybos. – Alice Munro

Anne Carson – įkvėpimas mums visiems. Ji viena tų retų esybių, kurios bebaimiškumas lygus jos talentui, o Raudonos autobiografija – viena tų retų knygų, kuri patekina emociškai, estetiškai bei intelektualiai. – Michael Cunningham

9786099618876
Apžvalgų nėra
Product added to wishlist
Product added to compare.

Lankydamiesi www.knygauk.lt svetainėje, Jūs sutinkate su taisyklėmis, privatumo ir slapukų politika