Nuo Bauhauzo iki mūsų

Nuo Bauhauzo iki mūsų

Autorius: Tom Wolfe. Vertėjas: Marius Burokas. Leidykla: Lapas. Formatas: 12,6 x 19,6 x 1. Puslapių skaičius: 160. Viršelis: minkštas. Leidimo metai: 2023. Originalo kalba: anglų. Leidinio pavadinimas: Nuo Bauhauzo iki mūsų

14,50 €
Įskaitant mokesčius.

 

Chuliganiška, šališka, kandi – tokia yra 1981 m. išleista žurnalisto ir rašytojo Tomo Wolfe’o knyga Nuo Bauhauzo iki mūsų, kurios taikiniu tampa modernistinė architektūra ir jos importas į JAV. Wolfe’o rykščių gauna ir modernizmo korifėjai, ir plokšti stogai bei šiuolaikinės „stiklo dėžutės“: puikus pamatas autoriaus provokuojamai ugningai diskusijai apie architektūrą. Galima (o gal net reikia?) su Wolfe’u nesutikti, piktintis ir ginčytis, bet pabandykite savo poziciją išdėstyti taip pat šmaikščiai kaip jis!

Tai pasakojimas apie keistą ir painią XX amžių kūrusios ir Europoje gimusios architektūros minties kelionę už Atlanto. Tom Wolfe šmaikščiai plėšia genialumo šydą nuo svarbiausių praėjusio amžiaus architektų, atskleisdamas kiekvieno jų ydas.

– architektas Andrius Ropolas

Vienas įtaigiausių ir bene daugiausia triukšmo sukėlusių modernizmo architektūros tekstų. Pradėjus skaityti, sunku atsiplėšti. Įtraukia tiksliai sudėliotas pasakojimas apie modernizmo prigimtį ir raidą, nepaleidžia nuolat besisukantys klausimai: ką apie visa tai manau aš ir mano aplinka; kokia turėtų būti šiuolaikinė žmogui draugiška architektūra?

– menotyrininkė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė

APIE AUTORIŲ

Tom Wolfe (1930–2018) – rašytojas ir žurnalistas, reikšmingai prisidėjęs prie naujosios žurnalistikos judėjimo, kuris išsiskyrė literatūriniais eksperimentais ir žurnalistiniu subjektyvumu. Wolfe’o knygos sulaukė kritikų ir visuomenės pripažinimo. Garsiausi negrožiniai kūriniai: The Electric Kool-Aid Acid Test (1968), The Right Stuff (1979), Nuo Bauhauzo iki mūsų (From Bauhaus to Our House, 1981), romanas The Bonfire of the Vanities (1987).

978-609-8198-65-2
Apžvalgų nėra
Product added to wishlist
Product added to compare.

Lankydamiesi www.knygauk.lt svetainėje, Jūs sutinkate su taisyklėmis, privatumo ir slapukų politika